Społeczność

brawl stars

force arena

clash of clans

o klanie

clash royale

klan ofensywa coc pl

w naszej strukturze

OFENSYWA COC PL to nasz główny klan. Docelowa destynacja na ścieżce rozwoju naszych graczy. Przeznaczony jest dla graczy, którzy spędzili z nami więcej niż 1 miesiąc.

 

W klanie OFENSYWA COC PL w ramach naszej struktury:

 

 • jesteś pełnoprawnym graczem naszego klanu
 • jesteś dla nas partnerem, więc każde nieprzestrzeganie zasad staramy się wyjaśnić i unikać karania
 • ewentualne kary odbywasz jako misje wspomagania graczy w naszych niższych rangą klanach.
 • wojny są dobrowolne (gdy jest min. 50% klanu jako ochotników)
 • możesz zgłosić się do prowadzenia wojny w klanie i nabyć prawo do taga w req VIP
 • w trakcie misji wpierającej w Akademii oraz w Rezerwie jesteś Elderem, którego nie dotyczą dodatkowe zasady tych klanów, kierowane do zwykłych graczy.
 • jesteś częścią starannie wyselekcjonowanej społeczności graczy, bez hejtu, chamstwa i przygodnych graczy wchodzących do klanu. Klan nie przyjmuje nikogo, kto nie przeszedł dokładnie tej samej ścieżki co Ty.

ofensywa coc pl

#9RYU0CVL

Klan OFENSYWA COC PL to jeden z najstarszych klanów Clash of Clans. Nie tylko w Polsce. Ogólnie w grze CoC. Założony został we wrześniu 2012 roku jako część rodziny klanów Polska Fun, będącej w tamtych czasach największą grupą polskich klanów CoC. Po powstaniu projektu HEROIC PL w 2013 roku, struktura Polski Fun uległa znacznym zmianom a nasz klan stanął przed wyborem czy kontynuować rozwój w ramach nowej struktury HEROIC PL, czy w ramach osłabionej Polski Fun. Wybraliśmy opcję trzecią - budowę własnej struktury, dzięki której nie musieliśmy rozstawać się z żadnym naszym klanowiczem.

 

OFENSYWA COC PL to bogactwo historii oraz osobowości. Dokonując rozważnej selekcji, zgromadziliśmy tu grupę współpracujących i razem bawiących się osób. Ludzi, którzy dziś tworzą społeczność graczy ale przede wszystkim przyjaciół. I taki był, jest i będzie nasz cel !

TOP 8 naszych graczy coc >>

W klanie OFENSYWA COC PL istnieje trzeci tag przed req'ami czyli VIP (oprócz znanych z innych naszych klanów FARMA/WOJNA)

Prawo do używania VIP otrzymuje dowódca, który poprowadził klan do wygranej wojny. Dowódcą może być każdy gracz klanu Ofensywa CoC PL.

 

Co daje VIP:

 • Zwolnienie z przestrzegania zasady 4. Oznacza to, że  Req VIP musi zostać zapełniony jednostkami jakie VIP sobie życzy.
 • Bez całkowitego zapełnienia CC VIP'a nie można wystawiać swoich req’ów przez 30 minut.
 • Prestiż, piękne kobiety i +100 do Lansu

Obok widnieje nick gracza, który aktualnie posiada prawo do używania taga VIP. Aby przejrzeć kto wcześniej był VIP'em kliknij link poniżej.

ARCHIWUM GRACZY VIP >>

w jedności siła !!!

Misje elderów pomocniczych

Misje pomocnicze to 4 etap na ścieżce naszych klanowiczów.

Są obowiązkowe, regularne ale przede wszystkim...Szlachetne!

Na misję trafiasz zazwyczaj jako ochotnik, choć może się zdarzyć, że mianujemy Cię ochotnikiem ;) Dzieje się tak wtedy, gdy jako administracja klanu uznamy, iż wymagasz lekcji altruizmu, szlachetności lub Twoja aktywność dalece odbiega od pożądanej.

Niekiedy możesz trafić na misję także w wyniku zaniku Twojej pamięci, przejawiającej się np. niestosowaniem do zasad lub ogólną przejściową dysmózgią.

Przeważnie udaje się nam w ten sposób uleczyć te nieprzyjemne przypadłości lub chociaż sprawić aby były mniej odczuwalne dla klanu :D

 • Misjonarze podlegają zasadom klanu Ofensywa. Nie dotyczą ich dodatki do zasad, które obowiązują w Akademii i Rezerwie
 • Na czas misji zostajesz mianowany Elderem Pomocniczym
 • Musisz pomagać w donatowaniu nowych graczy i realizować cel klanu, w którym pełnisz misję
 • Musisz udzielać informacji Administracji klanu na temat tego  co się dzieje w klanach pod ich nieobecność. Używamy do tego celu komunikatora Palringo
 • Misja trwa od 7-90 dni a o jej długości trwania sam decydujesz.
 • Trafiasz na listę osób, które wypełniły zadanie misji pomocniczej i zostajesz w ten sposób upamiętniony jako zasłużony klanowicz :)

Każdy gracz zaawansowanego klanu Ofensywa, ma obowiązek odbyć minimum raz na pół roku misję pomocniczą w naszych słabszych klanach. Niemal każdy gracz, który trafia do klanu zaawansowanego był kiedyś w klanie słabszym i korzystał z pomocy silniejszych graczy.

Czas aby oddać ten dług i przysłużyć się kolejnym rekrutom.

Jest to także okazja do bliższego poznania graczy, na co dzień grających w innych naszych klanach.

elderzy pomocniczy na misji >>

UNIWERSALNE ZASADY NASZYCH 3 KLANÓW

 1. Obowiązuje MINIMUM OTRZYMANEGO (Received) wojska tj.250/ tydzień. Nie ma natomiast określonego minimum na rozdawane wojsko! Jesteśmy jedynym klanem stosującym odwrócone minimum.
 2. Boby (budowniczowie) muszą cały czas pracować, aż do osiągnięcia przez Ciebie 70 lvl. (Jeżeli masz więcej niż dwóch, to minimum trzech z nich musi nieustannie pracować). Zasada ciągłej pracy dotyczy także laboratorium. Strategia Twojej gry w tym okresie ma być nastawiona na jak najszybszy rozwój i w tym nasz klan będzie Tobie pomagać. Rozwijając swoje wojsko i osadę wzmacniasz klan i spłacasz pomoc Tobie udzielaną!
 3. Oznaczamy REQ'i przedrostkiem WOJNA lub FARMA. Wymieniamy NICKI darczyńców. Nie tyle z uprzejmości, lecz przede wszystkim ze względów praktycznych. Monitorujemy w ten sposób aktywność graczy oraz przestrzeganie zasad 1 oraz 4. Zasada ta obowiązuje do 3 minut po wystawieniu REQ. Po upływie 3 minut nie masz już takiego obowiązku.
 4. Przed wystawieniem prośby o wsparcie (Req'a) oznaczonego przedrostkiem "FARMA", musisz zapełnić te wystawione wcześniej przed Tobą. Jest to zasada, co do której nie ma ŻADNEJ taryfy ulgowej. Za jej łamanie możesz być usunięty z klanu bez ostrzeżenia. Możesz zignorować prośbę, jeżeli jej treść nie uwzględnia jednostek o czasie produkcji poniżej 1 min (łuków, barbów, gobów, gigantów, czarodziejów, balonów, minionów i hogów), lub gdy nabyłeś prawo do oznaczania próśb tagiem "VIP". Jeżeli w prośbie nie ma wyszczególnionych rodzaju jednostek to domyślnie dajemy łuki oraz obojętnie jaki spell.
 5. Jeśli na czacie prośba o wojsko z tagiem FARMA jest nieuzupełniona przez 30 minut, nie można wystawiać kolejnych próśb do czasu uzupełnienia poprzednich.

Regulamin wojenny

 

 

 1. W trakcie wojny wszyscy gracze w klanie zobowiązani są w niej pomagać w miarę swoich możliwości. Zarówno gracze biorący czynny udział w nich (zielone zgłoszenia) oraz gracze z czerwonymi zgłoszeniami.
 2. O sposobie zapełnienia CC obronnych decyduje dowodzący wojną.
 3. Zapełnianie REQ oznaczonych tagiem WOJNA ma wyższy priorytet, niż tych z tagiem FARMA. Jeżeli na czacie od 15 minut widnieje REQ z tagiem WOJNA, to reqi z tagiem FARMA zostają zablokowane i nie można ich wystawiać.

   REQ’i z tagiem WOJNA powinni w miarę możliwości zapełniać przede wszystkim gracze nie biorący udziału w wojnie.
 4. Każda wojna musi mieć swojego dowodzącego, który ponosi pełną odpowiedzialność za wojnę. Dowodzącym może zostać każdy gracz klanu zaawansowanego OFENSYWA COC PL. Elderzy i Co-Liderzy we wszystkich naszych klanach uznawani są za graczy klanu OFENSYWA COC PL.
 5. Zgłoszenia na wojnę są dobrowolne pod warunkiem, że minimum 50% graczy zgłosiło dobrowolny udział. W przeciwnym wypadku gracze z czerwonymi zgłoszeniami mogą zostać zwerbowani na wojnę wbrew swej woli i MOGĄ ZOSTAĆ ZOBOWIĄZANIU BRAĆ W NIEJ AKTYWNY UDZIAŁ.
 6. DOWODZĄCY, opisuje strategię wojenną na kanale danego klanu w komunikatorze discord (tak jak określono w zgłoszeniu), której każdy uczestnik wojny oraz klanowicz jest zobowiązany przestrzegać.
 7. Dowodzący nie może prowadzić dwóch wojen pod rząd jeżeli są inni kandydaci na dowódcę. Po każdej wojnie, gdy zgłosi się inny dowodzący, poprzedni musi zrobić przerwę w dowodzeniu na czas jednej wojny. Jeżeli jest więcej chętnych do dowodzenia to dowodzący czeka kolejną wojnę. Po upływie 2 wojen nabywa równe prawa do konkurowanie o stanowisko dowodzącego wojną.
 8. Zwycięski dowódca dostaje priorytet w donatach do czasu pojawienia się kolejnego zwycięskiego dowódcy oraz zwolnienie z przestrzegania zasady 4. Oznacza to, że jego CC musi zostać zapełnione jednostkami jakie sobie zażyczy. Bez zapełnienia jego CC nie można wystawiać swoich req’ów przez 30 minut. Req takiego dowódcy oznaczony jest tagiem VIP.

 

 

 

 

(20 luty 2018)

Organizacja wojny

(info dla dowodzącego wojną)

 

 1. Warunkiem losowania wojny jest dowódca chętny do jej prowadzenia. Losowania wojen odbywają się do godziny 22.00 czasu polskiego (CET), jednak nie wcześniej niż o 20.00.
 2. Na minimum 6 godzin przed losowaniem zgłaszający się dowodzący prezentuje wybranemu Co-Liderowi (chyba, że sam nim jest) zarys strategii, wg. której będzie prowadził wojnę oraz klucz doboru graczy do niej. Zarys taki zawiera:
  1.  Klucz doboru graczy (np. bez udziału graczy, którzy nie wykonali ataków na poprzedniej wojnie itp.)
  2.  Planowaną strategię (np. numer), z zastrzeżeniem, że może ona ulec zmianie po wylosowaniu przeciwnika uniemożliwiającego jej realizację.
  3.  Formę komunikacji wojennej (czat w grze lub palringo albo discord).
  4. zgłoszenie na discordzie musi zawierać tagi "@co-lider CoC" oraz "@ofensywa".
 3.  Co-Lider zatwierdza lub odrzuca kandydaturę dowodzącego.
 4.  Po zatwierdzeniu kandydatury Co-Lider ogłasza we wiadomości klanowej, na minimum 4 godziny przed losowaniem, informację o zbliżającej się wojnie oraz zaprasza na discord w celu zapoznania się ze szczegółami.
 5.  Szczegóły wojny publikuje dowódca w discord na kanale klanowym. Powinny one zawierać:
  1. Kto dowodzi wojną,
  2. Powtórzony zarys strategi (Co powinien zawierać zarys patrz pkt.2)
  3.  Godzinę losowania wojny
 6.  Gracze po zapoznaniu się z powyższym podejmują decyzję o udziale w takiej wojnie lub o nie braniu w niej udziału.
 7. Co-Lider losuje wojnę.
 8.  Po wyłonieniu przeciwnika DOWODZĄCY, opisuje ostateczną strategię wojenną, która zazwyczaj uwzględnia:
  1.  Cele pierwszego ataku
  2.  Ramy czasowe obu ataków
  3. Sposób zapełniania CC obronnych
  4.  Konsekwencje za spóźnienie lub nieposłuszeństwo (przykładowe kary: zakaz ataku, scouting CC i pułapek, kara donatów itp.)
  5.  Czy numery wiosek będą rezerwowane czy też nie
  6.  Formę komunikacji (czat, discord, Palringo)
  7. DOWODZĄCY wszelkie komunikaty dotyczące wojny (strategia, uzupełnianie CC, cele) przypina na kanale ofensywy w komunikatorze discord.