Społeczność

brawl stars

force arena

clash of clans

o klanie

clash royale

klan REZERWA w naszej strukturze

Klan Rezerwa CoC PL jest klanem rekrutacyjnym, od którego zaczyna się Twoja przygoda z nami.

 

Klan ten ma za zadanie:

 • zapoznać Cię z zasadami
 • komunikacją w klanie
 • naszą strukturą organizacyjną
 • zweryfikować Twoją dyscyplinę na wojnach
 • eliminować Trolle

 

Pobyt w tym klanie trwa około 7 dni. Po maksymalnie 14 dniach zostaniesz awansowany do klanu AKADEMIA COC PL lub wyproszony jako gracz, który nie chce lub nie jest w stanie przestrzegać zasad i dyscypliny na wojnach.

 

OBECNIE FUNKCJONOWANIE KLANU REZERWA CoC PL JEST ZAWIESZONA - JEGO ROLĘ PEŁNI DODATKOWO KLAN AKADEMIA CoC PL.

lista naszych graczy coc >>

UNIWERSALNE ZASADY NASZYCH 3 KLANÓW

 1. Domyślnie dajemy łuki oraz obojętnie jaki spell. Minimalny ich poziom to 3 lvl (w cc obdarowanego czyli po klanowych perkach). Jeżeli ich jeszcze nie posiadasz to tylko bierzesz od nas wsparcie do czasu, aż będziesz mógł je rozdawać na minimalnym 3 lvl'u.  Pamiętaj, żeby w pierwszej kolejności rozwijać w laboratorium łuki. Obowiązuje MINIMUM OTRZYMANEGO (Received) wojska tj.250/ tydzień. Nie ma natomiast określonego minimum na rozdawane wojsko! Jesteśmy jedynym klanem stosującym odwrócone minimum.
 2. Boby (budowniczowie) muszą cały czas pracować, aż do osiągnięcia przez Ciebie 70 lvl. (Jeżeli masz więcej niż dwóch, to minimum trzech z nich musi nieustannie pracować). Zasada ciągłej pracy dotyczy także laboratorium. Strategia Twojej gry w tym okresie ma być nastawiona na jak najszybszy rozwój i w tym nasz klan będzie Tobie pomagać. Rozwijając swoje wojsko i osadę wzmacniasz klan i spłacasz pomoc Tobie udzielaną!
 3. Oznaczamy REQ'i przedrostkiem WOJNA lub FARMA. Wymieniamy NICKI darczyńców. Nie tyle z uprzejmości, lecz przede wszystkim ze względów praktycznych. Monitorujemy w ten sposób aktywność graczy oraz przestrzeganie zasad 1 oraz 4. Zasada ta obowiązuje do 3 minut po wystawieniu REQ. Po upływie 3 minut nie masz już takiego obowiązku.
 4. Przed wystawieniem prośby o wsparcie (Req'a) oznaczonego przedrostkiem "FARMA", musisz zapełnić te wystawione wcześniej przed Tobą. Jest to zasada, co do której nie ma ŻADNEJ taryfy ulgowej. Za jej łamanie możesz być usunięty z klanu bez ostrzeżenia. Możesz zignorować prośbę, jeżeli jej treść nie uwzględnia łuków lub jeżeli ich jeszcze nie posiadasz na odpowiednim poziomie.

DODATKOWE ZASADY TYLKO DLA GRACZY REZERWA COC PL

 

 1. Gracze, którzy nie posiadają jeszcze łuków na minimalnym poziomie do rozdawania (3 lvl), nie mają prawa życzyć sobie określonych jednostek do CC. Prawo to nabędą z chwilą rozwinięcia w barakach łuków, które po rozdaniu mają lvl 3. Mogą natomiast prosić o wsparcie do swojego CC bez ograniczeń, korzystając z takiego wojska, jakie otrzymają wedle uznania darczyńcy
 2. Nie można w req życzyć sobie określonego poziomu wojska np. łuki 5+, wizzy 4+ itp. Można tylko pisać łuki, wizzy itd.
 3. Nie można pisać w req próśb o wojsko z ciemnego baraku ani o spelle. Są to kosztowne jednostki, którymi nikt nie gardzi, gdy je dostanie a więc zakładamy, że każdy je chce. Można jedynie liczyć na dobrą wolę darczyńcy aby je otrzymać.

 

Powyższe dodatkowe zasady nie dotyczą Elderów, którzy grają wg. zasad stosowanych w Ofensywa CoC PL.

Naruszanie zasad jest zawsze komunikowane przez Elderów oraz przez bardziej doświadczonych graczy. Graczowi łamiącem zasady, staramy się je ponownie wyjaśnić zanim zdecydujemy się usunąć go z klanu.

Jeżeli obok Twojego nicka widnieje tag "new", jesteś wtedy w tzw. okresie ochronnym. W tym czasie wymagamy bezwzględnie tylko przestrzegania zasady #4. Okres ochronny ma umożliwić Tobie zapoznanie się z naszymi zasadami i ich adaptację.

WOJNY W KLANIE REZERWA

 

 1. W klanie Rezerwa CoC PL odbywają się wojny tzw. perkowe oraz wojny specjalne.
  1. Wojna perkowa to wojna, w której na losowanie brany jest cały klan niezależnie od koloru tarczy, jednak ataki wykonują wyłącznie gracze z zielonymi (zielone w chwili losowania). Gracz z tarczą czerwoną może dołączyć do atakujących tylko po wyczerpaniu wszystkich ataków zielonych i nie zdobyciu na którejś bazie XP liczonego do perków. Wojna nie posiada strategii, nie jest nastawiona na wygraną, nie narzuca warunków uczestnictwa. Zadaniem tej wojny jest skompletowanie XP za każdą bazę i wykorzystanie do tego celu potencjału wielkości klanu.
  2. Wojna specjalna to wojna wg koncepcji eldera. Zarówno w kwestii doboru graczy jak i jej przebiegu. Oznacza to, że kolory tarcz zgłoszeń nie decydują o udziale w wojnie. Elder zgłasza Co-Liderowi lub Liderowi koncepcję wojny do zatwierdzenia i losowania. Za jej przebieg odpowiada pomysłodawca.
 2. O sposobie zapełnienia CC obronnych decydują elderzy.
 3. Zapełnianie REQ oznaczonych tagiem WOJNA ma wyższy priorytet, niż tych z tagiem FARMA. Jeżeli na czacie od 60 minut widnieje REQ z tagiem WOJNA, to reqi z tagiem FARMA zostają zablokowane i nie można ich wystawiać.
 4. Nie można wykonywać ataku bez akceptacji Eldera (Co-L lub Lidera). Wojnę nadzorują w/w admini i zatwierdzają wszystkie cele do ataku. Elder (co-L) może wyznaczyć chętnego gracza do pomocy w nadzorze wojny i akceptowania celów.
 5. Zgłoszenia na wojnę są dobrowolne.
 6. Nie stosowanie się do strategii, czasu ataków lub nie wykonanie ataków może spotkać się z karą (donatów, pauzy, wyrzucenia itp.).
 7. W klanie Rezerwa CoC PL nie ma ustalonej częstotliwości wojen. Oznacza to, że wojna może być losowana jedna po drugiej ale także to, że może jej nie być przez miesiąc. Uwzględniając, że Twój pobyt w tym klanie to maksymalnie 14 dni, miej na uwadze, że może się zdarzyć, iż nie będziesz na żadnej podczas tego krótkiego pobytu.

(9 luty 2016)

Co kilka dni dokonujemy awansów do akademii

Gracze, którzy spełnili warunki awansu co kilka dni opuszczają klan Rezerwa CoC PL i dołączają do naszego klanu Akademia CoC PL.

Poniżej znajdziesz przydatne informacje na ten temat oraz listę graczy ostatnio awansowanych

Lista awansowanych >>

Gotowy awansować ?

formularz  zgłoszeń  do  akademii

Jeżeli rozegrałeś z nami minimum jedną wojnę, przyswoiłeś zasady i nie masz już taga "new" przy nicku, to czas aby zgłosić się do awansu.

Klan Rezerwa CoC PL, to klan przejściowy (rekrutacyjny), którego celem jest zapoznanie Cię z naszymi zasadami i zweryfikowanie czy nadajemy na tych samych falach.

Nie ma możliwości pozostania w tym klanie dłużej niż 14 dni, więc jeżeli chcesz z nami dalej grać musisz zgłosić się do quizu poprzez formularz po prawej stronie.

 

Pamiętaj także, że warunkiem gry z nami jest posiadanie komunikatora klanowego Palringo, którego używamy przede wszystkim do komunikacji podczas wojen. Nie ma przy tym znaczenia, czy na danej wojnie jesteś czy nie, gdyż możesz zostać poproszony o zapełnienie req'ów wojennych. Zgodnie z regulaminem, gracze nie biorący udziału w wojnie w pierwszej kolejności powinni zapełniać req'i wojenne aby chociaż tak wesprzeć toczącą się walkę.

Na czym polega quiz?

To proste. Aby zweryfikować czy nie wykończysz nas nerwowo swym nieogarnięciem weryfukujemy to :) Nie czuj się urażony i spójrz na to raczej jak na eliminację osób, które zawsze w grach zespołowych w sieci Cię drażniły. Nie masz ochoty na spędzanie swojego czasu z nimi? Świetnie. My też nie.

Quiz to 2-3 pytania z zasad oraz regulaminu wojennego, które są tu opisane powyżej oraz z informacji, które o klanie możesz pozyskać grając z nami choćby 3 dni. Masz dwa podejścia do niego. Poprawna odpowiedź na wszystkie pytania oznacza awans.

więcej o awansach >>