Społeczność

brawl stars

force arena

clash of clans

o klanie

clash royale

VADEMECUM

KLANOWICZA

GDY CHCESZ WIEDZIEĆ O NAS WSZYSTKO

Kim jesteśmy?

Nie cierpimy chaosu, więc jesteśmy klanem dla osób ceniących ład i porządek ale z dużym poczuciem wolności. Nie dyskwalifikujemy Cię z powodu rushowania TH, poziomu rozwoju wioski, zamiłowania do wojen czy niechęci do nich, wieku, rasy czy narodowości. Na czacie rozmawiamy po polsku, więc jeżeli potrafisz się komunikować w tym języku, to możesz być choćby Eskimosem i grać z nami.

 

Gramy w Clash of Clans oraz w Clash Royals.

 

Co roku prowadzimy akcję pucharową w grze Clash of Clans, której zwieńczeniem jest wejście do top 10 klanów CoC w Polsce. Akcja zawsze kończy się sukcesem :)

Proste zasady i swoboda stylu gry

Clash of Clans:

Nie ma u nas przymusu uczestnictwa w wojnach. Pomimo tej swobody wyboru nasz klan główny ma 9 poziom a w tym roku (2016) osiągnie maksymalny czyli 10-ty. Jeżeli decydujesz się na udział w wojnie to musisz przestrzegać przyjętej strategii wojny i słuchać poleceń dowodzącego wojną. W klanie Ofensywa COC PL, każdy gracz ma prawo być dowodzącym wojną (rotacyjnie nie cześciej niż co 3 wojnę) a za wygrane wojny dowodzący zostaje nagrodzony.

Nie obowiązuje minimum na rozdawanie wojska. Jest za to minimum na otrzymywanie. Tak, tak. Musisz od klanu brać minimalną ilość wojska. Jest to 250 jednostek co tydzień. Zapewne jesteś zaskoczony jak to możliwe aby to było uczciwe i sprawnie funkcjonowało. Nie musisz się tym martwić. Jest to tak zorganizowane, że nikomu nie brakuje wojska w CC a Req (na podstawowe wojsko za różowy eliksir) znika w ciągu 3 minut. Żaden gracz nie musi liczyć żadnych ratio ani martwić się tym ile musi rozdać i krzyczeć na czacie aby ktoś wziął od niego wojsko :)

Clash Royale:

Każdy ma szansę na rozwój i dobre statystyki. Podobnie jak w Clash of Clans, posiadamy własne oryginalne i odmienne od powszechnie spotykanych zasad. W Clash of Clans naszą najbardziej kontrowersyjną zasadą jest minimum wziętego wojska jakie musisz w sezonie osiągnąć zamiast powszechnie spotykanego rozdanego wojska.

 

W Clash Royale zasady zostały także przeliczone i sprowadzone do logicznego kompromisu, umożliwiającego rozwój wszystkim graczom o różnym stopniu aktywności w grze. Zasady określają minimum rozdanej liczby kart jako procent ogólnej puli a nie jak to jest wszędzie jako nominalne minimum. Jednak największe kontrowersje budzi maksimum 300 rozdanych kart. Zapewniamy, że gdy spędzisz z nami minimum miesiąc, sam się przekonasz co do sensu tych prostych zasad, które zostały szczegółowo opisane poniżej.

4 doskonale współpracujące klany

Posiadamy 3 doskonale skomunikowane klany w CoC oraz wspólną administrację w nich. Ponadto posiadamy 4 klan w grze Clash Royale, w której trzon administracji stanowią nasi gracze Clash of Clans.

 

Wszystko co się zdarzyło w każdym z 3-ech klanów w CoC oraz w CR jest znane wszystkim członkom administracji. W ten sposób nie ma takiej możliwości aby gracz, który został usunięty z jednego z klanów znalazł miejsce w innym naszym klanie.

Skuteczna i aktywna administracja

Administrację stanowią gracze z bardzo długim stażem w klanie i grze liczonym w latach. U nas nie ma elderów z przypadku. Nasze decyzje w sprawie ewentualnych konfliktów lub problemów są wyważone i poparte stosownym racjonalnym wyjaśnieniem.

 

Nasi Elderzy to osoby w wieku powyżej 16 lat, często dużo dużo powyżej tych 16-tu, którzy posiadają nierzadko przygotowanie merytoryczne i/lub zawodowe do zarządzania zespołami ludzi oraz stosowne doświadczenie.

 

Warto w tym miejscu zauważyć, że gra CoC, to wbrew pozorom przede wszystkim gra ludzi dorosłych. Administracja klanu musi zatem być przystosowana do wszelkich problemów jakie mogą powstać w zróżnicowanej wiekowo społeczności ponad 100 osób.

 

Elder w naszych klanach to nie jest zwykły tytuł jaki możesz dostać za rozdanie wojska czy staż w klanie. Elder jest osobą stojącą na straży porządku, kultury czatu i przestrzegania zasad w 3 klanach. Elderzy dzielą się u nas na Elderów pomocniczych oraz Elderów międzyklanowych.

 

 • Elder międzyklanowy wybierany jest na podstawie obserwacji i tajnego głosowania prowadzonego wśród pozostałych Elderów a jego tytuł obowiązuje we wszystkich 3-ech klanach i na wszystkich jego kontach. Ponadto, Elder międzyklanowy uczestniczy w zamkniętej administracyjnej grupie dyskusyjnej. Nie ma określonych jednoznacznych kryteriów aby zostać elderem międzyklanowym.
 • Elder pomocniczy natomiast to tytuł nadawany graczom zaawansowanym z klanu Ofensywa COC PL, którzy poszli wspomagać graczy w klanach Akademia oraz Rezerwa. Przysługuje on każdemu takiemu graczowi, po zapoznaniu się przez niego z kodeksem Eldera.

Elder w Clash Royale

Artykuł wkrótce. Bądź cierpliwy

Sprawdzona struktura organizacyjna

Struktura klanu jest zorganizowana na wzór firmy, organizacji lub klubu sportowego, w których istnieje hierarchia pionowa.

 

Klanem zarządza lider przy udziale co-liderów. Lider wsłuchuje się w pomysły i uwagi swej administracji a uwag graczy słuchają Elderzy.

 

Decydentami w klanie są Co-liderzy oraz lider. Elderzy stoją na straży tego co postanowili decydenci. Lider, co-liderzy oraz elderzy stanowią administrację klanu.

 

Nie szukaj więc tu demokracji, nieograniczonej wolności słowa i nie oczekuj, że administracja musi reagować na Twoje złote myśli w czasie kiedy Ty masz akurat ochotę przemawiać. Klan to nie ustrój Państwa, które musi zapewniać warunki koegzystencji osobom o skrajnie różnych postawach. Nasza społeczność, jak wspomnieliśmy opiera się na schemacie organizacyjnym przedsiębiorstwa lub klubu sportowego, co oznacza, że jeżeli Ci nie odpowiadają nasze zasady, czy nasz sposób organizowania tej społeczności, to możesz wyjść i poszukać swego miejsca gdzie indziej. Dzięki takiej organizacji się rozwijamy i unikamy chaosu. Jeżeli cenisz ład i porządek jako podstawę zespołowej gry i  rozrywki, to zapraszamy do nas - osób takich jak Ty!

 

Pamiętaj, że każdy gracz ma prawo złożyć skargę na administrację bezpośrednio do lidera, poprzez formularz (link wkrótce). Każda taka uwaga będzie uważnie przeanalizowana.

 

 

Jednakowa ścieżka gracza w klanie

Każdy gracz Clash of Clans, niezależnie od poziomu i stażu w grze musi przejść u nas określoną ścieżkę klanowicza. Taki proces zapewnia poczucie wspólnoty i jednakowego traktowania we wszystkich 3-ech klanach. Ścieżka ta składa się z 4 etapów:

 • Zaczynasz ją od klanu rekrutacyjnego czyli Rezerwa CoC PL, gdzie bez presji i wśród osób takich jak Ty poznajesz zasady klanu w ciągu kilku dni - obecnie klan Rezerwa CoC PL jest nieaktywny - rekrutujemy bezpośrednio do klanu Akademia CoC PL.
 • Po ich przyswojeniu jesteś awansowany do klanu Akademia CoC PL wraz z osobami, które także do nas niedawno dołączyły jak Ty. Tym sposobem możesz nawiązać już pierwsze znajomości w klanie i je kontynuować podążając tą samą ścieżką. W klanie Akademia CoC PL weryfikujemy Twoje umiejętności i wiedzę o grze. Braki staramy się uzupełnić przekazując Ci to co wiemy.
 • Trzecim etapem jest promocja do naszego zaawansowanego klanu, gdy uznamy, że Twoje umiejętności gry oraz współpracy w klanie nie odbiegają od graczy w Ofensywie CoC PL.
 • Ostatnim, czwartym etapem są regularne kilkudniowe (raz na kilkaście miesięcy) misje elderowskie w naszych klanach niższej rangi czyli w Akademii oraz Rezerwie. Misję taką musi odbyć każdy gracz klanu Ofensywa CoC PL, podczas której otrzymuje tytuł eldera i przekazuje swoją wiedzę na temat zasad w klanie oraz gry CoC. Pełni także funkcje administracyjne w klanie. Misję można przedłużyć do miesiąca na własne życzenie, jeżeli ma się ochotę wesprzeć nowych graczy nieco dłużej.

Awanse do wyższych rangą klanów

Co kilka-kilkanaście dni awansujemy graczy z klanu Rezerwa CoC PL do klanu Akademia CoC PL. Aby gracz został awansowany musi spełnić następujące warunki:

 

 • Jeżeli podczas jego pobytu odbywała się jakaś wojna to brał udział w minimum jednej z nich i przestrzegał regulaminu wojennego.
 • Nie łamie zasad dotyczących aktywności czyli zasad numer 1 oraz 2
 • Żaden z elderów nie ma wątpliwości co do awansu
 • Zainstalował komunikator klanowy Palringo

 

Jeżeli z jakiegoś powodu gracz nie został awansowany pomimo spełnienia warunków, zostanie awansowany kolejnym razem. Może się bowiem zdarzyć, że Akademia nie jest w stanie przyjąć więcej graczy (z powodu braku miejsc lub elderów).

Gracze awansowani do Akademii

03.06.2016

 

 1. niedzio
 2. dr0p
 3. kyoketsu
 4. ...
 5. ...

15.05.2016

 

 1. Szyba
 2. uyghhy...
 3. xMazox
 4. grypcio

30.04.2016

 

 1. Łucznik
 2. Smokker
 3. blueberry
 4. ines
 5. Kamix

28.03.2016

 

 1. Husar
 2. Adamson
 3. Dendi
 4. Hemixwertez
 5. piotrekaniol12
 6. Kaja14
 7. hugon
 8. Rychu-awesome

 

Gracze awansowani do Ofensywy

17 marca 2016

 

 1. Niki
 2. badenov
 3. Daroku
 4. teckers
 5. Zoulter
 6. margo
 7. zibi
 8. qrdu
 9. evilka
 10. don pietro
 11. Michał z huty

Organizacja przejść pomiędzy klanami

Aby transfer odbył się bez problemów, oto kolejność wg której gracz powinien postępować:

 

 1. Zainstalować komunikator Palringo
 2. Poinformować na czacie w grze, że jest gotowy do przejścia i czeka na akceptację Eldera. Elder w tym czasie upewni się czy w Akademii jest elder, który go przyjmie
 3. Skontaktować się z moderatorem kanału Rezerwy na Palringo w celu otrzymania dostępu do kanału Akademii na Palringo
 4. Przejście odbywa się na dwa sposoby:
  1. Poprzez wysłanie zaproszenia graczowi z Akademii w ustalonym z elderem momencie opuszczenia Rezerwy LUB
  2. Poprzez samodzielne wyjście gracza awansowanego i wyszukanie klanu Akademia CoC PL (7 lvl klanu; Lider Hegemon) i dołączenie do niego z hasłem w podaniu: Awans z REZ

 

Jeżeli wystąpią jakiekolwiek trudności z przejściem, w pierwszej kolejności należy je zgłosić na Palringo.

Wyróżnieni dowódcy wojenni VIP

 1. Bartek.............
 2. gulczas85........
 3. Bartek.............
 4. R2oor..............
 5. Jasiexx1102......
 6. Bartek.............
 7. R2oor..............
 8. Jasiexx1102......
 9. Bartek.............
 10. R2oor..............
 11. Jasiexx1102......
 12. Bartek.............

#9JOJPC8G

#2PLJY9VQ

#9JOJPC8G

#8LORVPRV

#RYG8YGQQ

#9JOJPC8G

28.04.16 - 16.05.16

16.05.16 - 19.05.16

20.05.16 - 01.06.16

01.06.16 - 06.06.16

06.06.16 - 12.06.16

12.06.16 - nadal

127 lvl

150 lvl

127 lvl

138 lvl

126 lvl

129 lvl

Elderzy pomocniczy - misje wspierające

Trwające:

 

 1. Qrdu...............      08.05.16 - nadal             Akademia CoC PL
 2. s78..................      01.02.17 - nadal              Akademia CoC PL
 3. Maycky............      25.04.17 - nadal             Akademia CoC PL
 4. mirkosiwy.......      07.05.17 - nadal              Akademia CoC PL
 5. Jaca68............      20.04.17 - nadal              Akademia CoC PL
 6. Jasiek1102......       07.05.17 - nadal              Akademia CoC PL
 7. Bartekv2........       20.04.17 - nadal              Akademia CoC PL
 8. Hubert...........       11.05.17 - nadal               Akademia CoC PL

 

Zakończone:

 1. Rafał...............      15.12.15 - 20.05.16          Rezerwa CoC PL        96 lvl
 2. Torpeda..........      15.12.15 - 20.05.16          Rezerwa CoC PL        108 lvl
 3. Plinku.............      21.04.16 - 21.05.16         Akademia CoC PL     134 lvl
 4. Tomasz............     08.05.16 - 31.12.16          Akademia CoC PL     100 lvl
 5. Vercyngetorix.      14.02.16 - 31.12.16          Rezerwa CoC PL        113 lvl
 6. Maycky............      08.05.16 - 31.12.16         Rezerwa CoC PL        88 lvl
 7. hik..................      22.05.16 - 31.12.16          Rezerwa CoC PL        92 lvl
 8. Skrzypi...........      01.01.17 - 11.05.17            Akademia CoC PL

Administracja klanów

 1. R2oor
 2. Bartek (Bazi)
 3. Gulczas85
 4. s78
 5. Cysi
 6. Mirkosiwy1
 7. Hammer
 8. Jasiexxx1102
 9. Jaca68
 10. husar (Tristis)
 11. Qrdu

 

(Artykuł w opracowaniu. Więcej informacji o administracji, ich obecnej oraz przeszłej pomocy w rozwoju klanu wkrótce)

Wyjaśnienie zasad Ofensywy CR PL

Masz wątpliwości co do zasad klanu w Clash Royale ?

 

 1. Dzielenie się kartami w Ofensywa CR PL to podstawa rozwoju. Poznaj korzyści dla Ciebie i klanu wynikające z dzielenia się kartami:
  1. Każda rozdana karta nagradzana jest automatycznie złotem. Karty typu "common" nagradzane są 5 monetami i doliczane do statystyk jako 1 rozdana sztuka. Karty typu "rare" nagradzane są 50 monetami i 10 punktami do rozdanych kart. Ile kart możesz rozdać do każdego req masz opisane w charakterystyce areny, na której grasz. Im wyższa arena, tym więcej możesz brać i rozdawać.
  2. Nie żałuj rozdawania kart, gdyż i tak wrócą do Ciebie. Przed odnowieniem się Twojego kolejnego req'a z pewnością otrzymasz to, o co prosisz, bowiem interes w rozdawaniu ma także darczyńca, zdobywając w ten sposób niezbędne złoto.
  3. Zwróć uwagę, że nawet jeżeli z jakimś graczem umówisz się na wymianę tych samych kart to zyskujecie oboje. Stan kart bowiem pozostaje u Was bez zmian po takiej zamianie a zyskujecie oboje złoto. Dodatkowo w waszych statystykach rozdanych kart pojawiają się punkty.

 2. Narzucamy limit rozdawania kart do ilości maksymalnie 300 w tygodniu. Req na zapełnienie ma 8 godzin (czas do następnej prośby). Zawsze znajdzie się w tym czasie gracz potrzebujący złota lub poprawy statystyk rozdanych kart aby nie zostać usuniętym z klanu. Przekraczanie limitu powoduje zabieranie req'ów osobom, które są mniej aktywne a także potrzebują złota do rozwoju oraz dobrych statystyk. Naszym celem jest klan, tworzący środowisko rozwoju wszystkim graczom na niskich i wysokich arenach, a nie tylko nielicznym gwiazdom donatów, którzy zgarniają całe złoto i utrudniają wykazanie się, rozwój i satysfakcję pozostałym.
 3. Limity górne w zakresie rozdawania kart obowiązują tylko do momentu osiągnięcia przez cały klan docelowej puli rozdanych kart. Zapewnia to graczom mniej aktywnym w tygodniu, możliwość nadrobienia ilości rozdanych kart. Daje to im przeważnie 2 dni na poprawienie i wyrównanie statystyk.

  Pula ta wyliczana jest na podstawie iloczynu graczy w klanie i liczby 200 tj. 40 graczy x 200 = 8000, 50 graczy x 200 = 10000 itd.
 4. W eventach klanowych np. ClanChest obowiązuje minimum partycypacji na poziomie 1% puli klanowej DZIENNIE. Procent ten jest liczony od ogólnej puli czy to koron czy innego wskaźnika stosowanego podczas eventów (np. podczas niektórych eventów jest to liczba wygranych gier). Szczególną uwagę należy zwrócić na różnicę, że 1% dziennie to nie to samo co 1% ogólnego wyniku na koniec sezonu. Jeżeli klan osiągnął 1000 koron w puli (wskaźnik koron jest stosowany w CC) to minimum 1% na ten dzień wynosi 10 (dziesięć). Jeżeli więc masz mniej niż 10, to w każdej chwili możesz zostać usunięty z klanu. W związku z tym limit każdego dnia się zmienia i dlatego stosujemy wskaźnik procentowy.

Podstawy gry Clash Royale

Kilka porad dotyczących gry Clash Royale

  1. Aby zrobić up jednostki lub budynku musisz spełnić trzy warunki:
   1. Odblokować kartę poprzez wejście do areny, na której dana karta obowiązuje. Odblokowanie wejściem do areny (czarno-biała postać na karcie, która wcześniej była znakiem zapytania) nie daje jeszcze możliwości gry tą kartą. Trzeba jeszcze tę kartę otrzymać aby móc nią grać (musi pojawić się liczba posiadanych kart a sama karta stać się kolorowa). Wtedy dopiero karta jest odblokowana do gry.
   2. Zebrać wskazaną w profilu danej postaci liczbę kart (Liczba ta z każdym kolejnym poziomem się podwaja)
   3. Zebrać niezbędną ilość złota do sfinalizowania up'u. Liczba złota także się podwaja z każdym kolejnym poziomem.
  2. Karty w grze dzielą się na 3 popularne rodzaje oznaczone kolorami ramki:
   1. common - zwykła karta bez koloru ramki
   2. rare - karta rzadko się pojawiająca. Ma pomarańczowy kolor
   3. epic - karta bardzo rzadko występująca. Ma kolor purpurowy
  3. Nie zaniżaj pucharów. Nic Ci to nie daje. Wręcz przeciwnie. Im wyższa arena tym więcej kart, złota dostajesz z tych samych skrzynek, więcej możesz dostać kart od klanu oraz więcej rozdawać zarabiając więcej złota. Oznacza to, że na wyższych arenach rozwijasz się szybciej i coraz szybciej wyprzedzasz graczy z tym samy stażem ale grających na niższych arenach.
  4. Nowe karty odblokowujesz poprzez wejście do nowej areny. Gdy spadniesz niżej, karty te nadal pozostają odblokowane co nie znaczy, że je otrzymasz.
  5. W skrzynkach znajdziesz losowe karty, które już raz odblokowałeś ze wszystkich odblokowanych przez Ciebie aren. Która karta Ci się trafi zależy od szczęścia.
  6. Będąc graczem areny niższej, możesz otrzymać skrzynkę areny wyższej. Taka sytuacja ma miejsce gdy pokonasz gracza, który gra na wyższej arenie. Zwróć uwagę na opis skrzynki, mówiący którą arenę skrzynka reprezentuje. Nie dostaniesz jednak kart dostępnych tylko na arenie wyższej, jeżeli ani razu tam nie wszedłeś i nie odblokowałeś ich. Wtedy pomimo opisu skrzynki, że to wyższa arena otrzymasz karty z Twojej niższej ale w ilościach areny wyższej (Pamiętaj, że im wyższa arena tym lepsze karty ale również więcej kart i złota).
  7. Podczas konstruowania talii kart (deck) zwracaj uwagę na średni koszt talii. Im droższa talia, tym wolniejsza rotacja kart. Zwróć uwagę, że spośród 8 wybranych kart do talii, do dyspozycji w danym momencie masz 4 i podgląd na 5-tą w kolejności. Rotacja i odtwarzanie się kart to istotna część strategii gry.
  8. Licz swój eliksir jaki zużyjesz podczas ataku aby nie czekać za długo na swoją kartę, która umożliwi kontrę lub obronę.
  9. Licz ile przeciwnik zużył eliksiru aby wiedzieć ile czasu masz przewagi nad nim, po jego kosztownym ataku.
  10. Zapamiętuj karty przeciwnika, aby przewidywać jego ruchy. Pamiętaj, że każda jednostka ma swojego pogromcę. Każdy pogromca jest jednocześnie ofiarą innej karty a więc innego pogromcy.
  11. Twórz przemyślane ataki jako kombinację kart, kolejności i sprowokowanej reakcji przeciwnika.
  12. Możesz mieć stworzone jednocześnie 3 talie kart, które możesz wybierać przed walką.
  13. Możesz kopiować jednym kliknięciem talie kart innych graczy. Po wejściu w ich profil, znajdziesz tam przycisk do tego celu.
  14. Pamiętaj, że gra jest globalna a Azjaci to inny gatunek człowieka. Jeżeli sobie nie radzisz jeszcze w grze, to unikaj godzin ich aktywności :D

 

Archiwum Aktualności Klanowych

05.04.2016

 

Budowa strony coraz bliżej końca. Zmieniona została strona startowa. Powstało Vademecum Klanowicza. Wkrótce lista adminów z podziałem na ich funkcje w klanie.

04.04.2016

 

Wolf - nasz wieloletni admin zakończył przygodę z COC :( Nadal jednak gra w CR i jest groźny, Należy unikać przegrywania z nim. Nie godzi się łatwo na rewanże ;)

 

04.04.2016

 

Za łamanie zasady nr 2 zostali usunięci z klanu Nocarz i Gandalf. Byli ostrzegani za podobne przewinienia. Nocarz wrócił a dla Gandalfa zabrakło miejsca w klanie.

03.04.2016

 

Lider klanu został dziś zdeptany 8 razy przez każdego chętnego do duela w CR. Rzecznik klanu tłumaczy to foux-paux tym, że pies Lidera zabrał mu iPada i to on narobił wstydu
;P

 

03.04.2016

 

Czifff znów zaatakował pustą wioskę i po raz kolejny cieszył się z lootu ponad 1mln, zanudzając nas powtórkami.

 

Nekrofil ;)

03.04.2016

 

Wik tradycyjnie  pisała, że kończy grać w CoC. Tradycja ta sięga już 2 lat.
Torka na Palringo znów poruszała temat odchodów jej dziecka. Ostrzegamy osoby wrażliwe przed polemiką z nią